Značky látkových vložek

Meracus

Česká firma Meracus se již od roku 2012 zabývá šitím látkových vložek. K výrobě se používají zdravotně nezávadné materiály, certifikované pro šití dětských plen, v kombinaci s šetrným pracím prostředkem jsou tedy zdravou variantou menstruační hygieny.

Všechny vložky se zapínají zespodu kalhotek pomocí patentku, který je našit ve dvou vzdálenostech, šířku si tak můžete upravit dle spodního prádla. Vybírat můžete z celého spektra barevných kombinací, které se neustále mění, aby si opravdu každá žena přišla na své. Značka Meracus nabízí čtyři základní typy látkových vložek – intimní, slipové, denní a noční. Uvedené typy je pak možno zakoupit ve čtyřech produktových řadách:

Meracus Easy

Dotykovou vrstvu této řady tvoří příjemný kojenecký plyš. Vybírat můžete z propustných intimek, které se hodí jako běžná ochrana prádla pro dny mimo menstruaci. A také ze slipových vložek s nepropustnou vrstvou, které poslouží při slabé menstruaci, nebo jako pojistka ke kalíšku, či jiným menstruačním pomůckám.

Meracus Smile

Produktová řada Meracus Smile již nabízí všechny typy látkových vložek, tedy intimní, slipové, denní i noční. Dotykovou stranu vložek tvoří měkký kojenecký plyš, pro spodní vrstvu pak bývá dle propustnosti použita bavlna, PUL, nebo fleece.

Látkové vložky Meracus Smile – intimní, slipová, denní a noční

Meracus Jane

V řadě Jane najdete vložky intimní, slipové, denní i noční. U malých, propustných intimních vložek tvoří spodní vrstvu bavlna. Nabízené slipovky a denní a noční vložky jsou zespodu jištěny nepropustným froté se zátěrem.

Slipové a intimní vložky z řady Meracus Jane

Meracus Line

Také v rámci řady Line si můžete vybírat ze všech velikostních druhů vložek, které značka Meracus nabízí. Propustné intimky zde dokonce najdete i v diskrétním provedení pro kalhotky typu tanga. Kromě dvou velikostí intimních vložek jsou v nabídce vložky slipové, denní a noční. Látkové vložky Meracus Line jsou oproti ostatním řadám užší a protáhlejší, jejich dotyková vrstva je ušita z bambusového aksamitu.

Látkové vložky z řady Meracus Line

Taštičky Meracus

Na přenos čistých i použitých látkových vložek si můžete pořídit šikovnou taštičku, kterou firma Meracus nabízí v mnoha barevných provedeních. Ta je ušita z nepropustného polyesteru zatřeným polyuretanem (tzv. kočárkovina).

Anavy

Zakladatelka značky Anavy na trh původně vstoupila s látkovými dětskými plenami, o které byl velký zájem, a tak mohla sortiment postupně rozšířit o dámské vložky, zavinovačky, svrchní kalhotky a další látkové výrobky. Menstruační vložky Anavy je možné zakoupit ve třech provedeních, a to vložky slipové, denní a noční. Škála barevných provedení je opravdu široká a roztomilé vzory Vám výběr rozhodně neusnadní, těžko tedy skončíte u jediného kousku. Dotyková vrstva je šitá z bavlněného veluru, savé jádro z bambusového froté a spodní vrstvu tvoří nepropustný PUL, nebo fleece.

Látkové vložky Anavy

Ella’s House

Příběh značky Ella’s house začal v roce 2004 ve Skotsku, kde vznikla rodinná firma zabývající se šitím látkových plen. Z rodinných důvodů byla ale firma odkoupena do Česka a od roku 2011 se pleny, látkové tašky i dámské vložky šijí v Opavě. Veškerý sortiment se v současnosti rozváží do celé Evropy. Ella’s house nabízí tři velikosti a tři designy látkových vložek. Povrch tvoří certifikovaná biobavlna, savé jádro konopí a nepropustná vrstva je vyrobena z polyesterová vrstvy s PULem.

Dámské vložky značky Ella’s House

Gaia Pads

Látkové vložky vyrábí také firma Tierra Verde prodávající menstruační kalíšek Gaia Cup. Ti už na vložky mysleli pouze jako doplněk ke kalíšku, a tak nabízí intimky, které je možné zakoupit po dvou nebo čtyřech kusech. Ve snaze omezit používání syntetických materiálů jsou dnes intimní vložky Gaia šity z úpletu bambusu a biobavlny s certifikátem GOTS. Spodní vrstvu tvoří bavlna.

Intimky Gaia

LadyPad

Příjemné vložky LadyPad jsou ideální pro ženy s citlivou pokožkou a alergiemi, vyrábí se totiž z bio bambusu (70 %) a certifikované bio bavlny (30 %). Veškeré použité materiály jsou navíc testovány na škodlivé látky podle normy Oeko-Tex Standard 100. Firma nabízí několik barev a velikostí, vybrat si můžete také ze dvou druhů, podle potřeby: slipové vložky, které se hodí jako ochrana prádla nebo jako doplněk k menstruačnímu kalíšku. Jako plnohodnotnou ochranu můžete použít nepropustné vložky, které se skládají z „pouzdra“ a vyjímatelné vrstvy, které lze dokoupit také zvlášť a měnit dle potřeby.

Série barevných vložek Lady Pads

Lillybe

Česká značka Lillybe nabízí vložky slipové a vložky denní, které zde najdete jak v propustném, tak nepropustném provedení. Propustné denní vložky jsou navíc specifické – díky svému složení je budete moct nosit z obou stran.

Vložky Lillybe

Šijem dětem

Dle názvu lze odvodit, že tato značka také startovala u dětských plen. Majitelka si zakládala na tom, aby šila s ohledem na děti i naši planetu, a proto neváhala a sehnala kvalitní a ekologické látky od českých i zahraničních dodavatelů. Denní a noční vložky Šijem dětem mají tři savé bavlněné a bambusové vrstvy. Křidélka tvoří  bavlna s potiskem a spodní nepropustná vrstva je tvořená polyuretanovým zátěrem PUL. Intimní vložka má pouze jednu bambusovou vrstvu, jednu savou vrstvu bavlny a spodní vrstva je rovněž bavlněná. Všechny materiály jsou zdravotně nezávadné.

Denní látkovky Šijem dětem

Unuo

Značka Unuo se orientuje především na dětské oblečení z kvalitních materiálů, v jejich nabídce však najdete také látkové vložky s hravými vzory.

Intimky od firmy Unuo